Naxçıvan KOBİM tərəfindən " Sahibkarlıqda inkişaf perspektviləri " adlı təlim keçirilib.
Naxçıvan KOB İnkişaf Mərkəzi (KOBİM) tərəfindən KOB subyektləri üçün maarifləndirici təlimlərin təşkili davam edir. Dekabrın 19-da Naxçıvan KOBİM-in təşkilatçılığı ilə Naxçıvan Biznes Mərkəzində sahibkarlar üçün Xudakərim Məmmədov tərəfindən " Sahibkarlıqda perspektivlər " adlı təlim keçirilib. 16 nəfər KOB subyektinin iştirak etdiyi təlimdə Naxçıvan KOBİM-in eksperti tərəfindən sahibkarlıq və idarəetmə bacarıqları haqqında ətraflı məlumat verilib . Həmçinin uğurlu sahibkar olmaq üçün bir sıra üstün keyfiyyətlərdən bəhs edilərək , sahibkar özlərində olan çatışmayan cəhətləri müəyyən ediblər . Eyni zamanda iştirakçılarla mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Təlimin sonunda həmçinin iştirakçıların hər birinə təlimdə iştirak etdiyi üçün sertifikat da təqdim edilib .